top of page
Permanetni make-up.jpeg

PUDROVÉ OBOČÍ

PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ

PUDROVÉ OBOČÍ

Aplikace trvá: 2,5-3 hodiny
Výsledek vydrží: cca 2 roky

Cena: 4.770 CZK
Korekce:  1.370 CZK

trvale upravený vzhled, i při sportu a koupání

časovou úsporu

výraz obličeje, který podtrhne vaše rysy

optické zeštíhlení a omlazení obličeje

oblicej zeny aplikace permanentniho makeupu.jpeg

Proto možná hledáte způsob, jak své obočí zvýraznit s dlouhotrvajícím efektem a bez námahy? Tak tady jste správně

JSTE MAJITELKOU OBOČÍ, KTERÉ JE:

nesouměrné,

prořídlé,

špatně rostlé,

nevýrazné?

PUDROVÉ OBOČÍ VÁM POMŮŽE ZÍSKAT:

vypadané,

Nejste si jistá zda je pro vás permanentní make-up metodou pudrové obočí vhodným řešení? Máte obavy a nejasnosti?...

...Úplně vás chápu a proto jsem sepsala všechny potřebné informace, nejčastější obavy a dotazy ohledně tetování očních linek, které se vám můžou hodit. Obecné informace o procesu permanentního make-upu naleznete také zde.

Tetování Machine

01

CO JE TO PUDROVÉ OBOČÍ?

Pudrové obočí je jednou z technik permanentního tetování obočí, pro něž je charakteristické, že vypadá jako by bylo s efektem pudru či dokresleno stínem

Obočí se pomocí mikropigmentace vystínuje plynulými přechody intenzity barvy až do ztracena, čímž se vytvoří tzv. Ombré efekt.

 

Výsledkem je přirozeně vypadající obočí, které v obličeji nijak neruší, naopak jeho rysy podtrhne a dodá mu osobitý výraz

Musím zde také vyvrátit dva nejběžnější mýty: Celé obočí se kvůli proceduře ani neholí, ani se tím vlastní chloupky nezničí. 

02

JAK SE NA APLIKACI PERMANETNÍHO MAKE-UPU OBOČÍ PŘIPRAVIT? CO DĚLAT/NEDĚLAT PŘEDEM?

Technika Pudrové obočí je vhodná pro ženy všech typů pleti. Lze provádět jen na zdravé pokožce a v době aplikace byste měla být dokonale zdravá.

 

Než se objednáte na tetování obočí přečtěte si KONTRAINDIKACE. Pokud si nejste jistá, jestli se některé kontraindikace mohou týkat Vás, konzultujte se mnou zákrok nejprve po telefonu. V případě, že máte pouze mírné stavy výše uvedených onemocnění, poraďte se se svým lékařem.

Zásady, které je potřeba dodržet před aplikací permanentního make-upu obočí:

 • Nepodstupujte estetické dermatologické zákroky (botox, výplně…) v oblasti obočí, čela a očí 60 dní před i po zákroku.

 • Měsíc předem nepoužívejte na pokožku obličeje silné peelingové kyseliny a retinoidy.

 • 14 dní před aplikací se cíleně neopalujte, pokožka nesmí být spálená.

 • Alespoň 14 dní před zákrokem si obočí nebarvěte, netrhejte a nelaminujte.

 • Po konzultaci s vaším lékařem, 5 dnů předem, vysaďte léky na ředění krve. Neužívejte Aspirin, Ibuprofen.

 • Den předem (i v den aplikace) neužívejte alkohol ani jiné návykové látky.

 • V den aplikace nepijte ani kávu, čaj a energetické nápoje.

 • Pokud je to možné,  přijďte již bez make-upu.

03

BOLÍ APLIKACE PERMANENTNÍHO MAKE-UPU OBOČÍ?

Je nutné si uvědomit, že tetování do pokožky je lehce invazivní procedurou a vytváří v pokožce lehké trauma. Pocity bolesti jsou individuální a můžou se pohybovat na škále od mírného nepohodlí až k velmi intenzivnímu prožitku.

 

Obočí je ze všech partií permanentního make-upu nejméně bolestivé a jeho tetování je velmi dobře snášeno. Pokud by pro vás přeci jen byl zákrok za hranicí snesitelnosti, lze nanést anestetický krém s lidokainem.

04

JAK APLIKACE PERMANENTNÍHO MAKE-UPU OBOČÍ PROBÍHÁ A JAK DLOUHO TRVÁ?

Tetování obočí pudrovou metodou trvá okolo 2,5-3 hodiny (včetně konzultace, posouzení stavu vaší pokožky, výběru odstínu pigmentu) a zahrnuje tyto kroky:

2/ Obočí vám vyměřím a předkreslím s přihlédnutím k vaší představě a společně ho vyladíme k dokonalosti. 

4/ Doporučení péče - vysvětlím vám, jak o nové rty pečovat doma a co během následující pár týdnů očekávat.

1/ Zkontrolujeme kontraindikace a ujistíme se, že je pro vás procedura vhodná.

3/ Tetování společně vybraného  pigmentu do pokožky.

5/ Naplánujeme termín korekce.

detail aplikace permanentního make-upu linek .jpg

05

CO JE TO KOREKCE PERMANENTNÍHO MAKE-UPU LINEK - PROČ A KDY JE NEZBYTNÁ?

Korekce permanentního make-upu je postup, při kterém se upravuje nebo opravuje již existující permanentní make-up. Provádí se zpravidla 8 týdnů od první aplikace, jakmile se pleť kompletně vyhojí. I přes pečlivé a precizní  provedení můžou nastat důvody, kdy potřebujeme permanentní make-up obočí poupravit. 

 

 • Nejčastěji se doplňuje neuchycený nebo vypadený pigment. Pigment vpravovaný při tetování obočí je pro tělo cizí látkou, kterou se přirozenými mechanismy snaží vypudit ven. 

 • Barva permanentního make-upu může se časem vyblednout nebo se může zbarvit jinak, než jste si představovali. Korekce umožňuje upravit odstín a sytost tak, aby odpovídal vašim představám.

 • Pokud nejste spokojeni s tvarem permanentního make-upu, korekce je ideální možností. Lze upravit tvar a velikost obočí, aby lépe odpovídaly vašim preferencím.

Rozdělení zákroku do dvou fází je výhodné i z hlediska dosažení trvanlivějšího výsledku. Obočí s pudrovým efektem má trvanlivost cca 2 roky, poté se začne pozvolna vytrácet.

Po aplikaci trvá povrchové hojení přibližně měsíc, kdy intenzita barvy nejdříve vybledne a pak opět ztmavne. Detaily, jak probíhají fáze hojení a usazování pigmentu najdete zde.

 

Během prvních 5 až 7 dnů se vám může zdát barva velmi tmavá a ostrá, první dny je navíc obočí kvůli otoku opticky větší. Vyvarujte se kontaktu tetování s vodou, buďte opatrní při mytí obličeje a sprchování. Vyhněte se vlhkému prostředí, slunečnímu záření a soláriu. 

 

Cca po týdnu se vzniklé stroupky začnou vylupovat. Neodstraňujte je sami, nechte je odpadnout přirozeně. Snažte se spát na zádech. Hojení tetovaného obočí může někdy doprovázet také svědění. 

06

PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ A PRŮBĚH HOJENÍ 

Péče o hojící se pudrové obočí tvoří 70% úspěchu a je klíčová pro konečný vzhled. Nesprávná péče může vést k nedostatečnému udržení pigmentu v pokožce. Letáček s instrukcemi, jak o vytetované obočí pečovat ode mne dostanete domů.

Pro permanentní make-up obočí platí přibližná doba trvání cca 2 roky, poté se začne pozvolna vytrácet. Trvanlivost závisí na metodě, pigmentaci, stavu a typu kůže, metabolismu a věku - např. na mastné a mladé pleti vydrží kratší dobu, než na pleti suché, nebo starší. Další faktory, jako je intenzita slunečního záření, také ovlivňují trvanlivost tetovaných obočí, (nejen)proto obočí chraňte před slunečním zářením.

Doporučuji provést následnou korekci do dvou let od prvotního zákroku.

07

JAK DLOUHO PERMANENTNÍ MAKE-UP OBOČÍ VYDRŽÍ?

08

CO KDYŽ MÁM JIŽ JEDNOU TETOVANÉ OBOČÍ?

Doporučuji na refresh korekci zajít za artistkou, která vám to obočí tetovala. Pokud to z nějakého důvodu nejde nebo nechcete, můžou nastat tyto varianty:

1/ Původní permanentní obočí nemá vady, není zjizvené a je dostatečně vybledlé - v tomto případě by neměl být problém nové tetování provést.

2/ Původní tetování má vady a není dostatečně vybledlé - tady je bohužel nutné buď ještě počkat na vyblednutí, ale spíše budete muset podstoupit odstranění a až pak je možné nové obočí udělat.

3/ Pokožka je z předchozího tetování zjizvená - toto již bohužel není možné znovu přetetovávat.

 

Každopádně je vždy nutné předem přijít na osobní konzultaci, kde zhodnotíme stav obočí a domluvíme další postup.

bottom of page