top of page

MIKROJEHLIČKOVÁNÍ

Mikrojehličkování (nebo také microneedling či kosmetická mezoterapie) je miniinvazivní ošetření, která v sobě unikátním způsobem spojuje aplikaci aktivních regeneračních látek a mikroskopického narušení tkáně pomocí velice jemných jehliček. Metoda je založena na samoobnovovací schopnosti regenerace pokožky.

 

Procedura je vhodná i pro citlivou pokožku. Může být použita na obličeji, krku, dekoltu, rukou a jiných částech těla. 

Mikrojehličkování

Dochází ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu, pleť se vypíná, vrásky se vyhlazují, kontury obličeje se zpevní.  

Pomáhá sjednotit barvu pleti, zbavit se jizviček a skvrn po akné. Redukuje zvýšenou pigmentaci. Odstraní našedlý unavený tón pleti a rozzáří.

 

Reliéf pokožky se zjemní, póry se stáhnou. Snižuje viditelnost jizev a strií. 

 

Podporuje růst vlasů, prokrvuje a vyživuje vlasové folikuly.

Mezoterapie

Před samotným ošetřením se pokožka očistí, dezinfikuje a v případě potřeby aplikuje znecitlivující krém. Díky tomu je ošetření zcela nebolestivé.

 

Používá se jednorázová hlavice s mikrojehličkami, která umožňuje nastavení hloubky vpichuJehličky během ošetření pulsně pronikají kolmo do pokožky a vytvářejí v hlubších vrstvách mikrotraumata.

 

Současně je jehličkami do těchto vrstev zaveden koktejl aktivních látek s kyselinou hyaluronovou.

Microneedling

Po ošetření mikrojehličkami je pokožka zarudlá a teplá. Zarudnutí mizí individuálně, obvykle po dvou hodinách až dvou dnech.

 

První den po ošetření je třeba pokožku natřít krémem dle doporučení, v dalších dnech je možno používat obvyklou kosmetiku. Make-up lze aplikovat po 72 hodinách od ošetření.

 

Je bezpodmínečně nutné po celou dobu kúry a hojení používat krém s ochranným faktorem SPF50 a 14 dní po aplikaci se vyhýbat aktivnímu slunění. 24 hodin po ošetření nenavštěvovat saunu a bazén.

Mikrojehlickovani Praha

Proces samoobnovy kůže je bezprostředně po ošetření teprve nastartovaný a následně bude probíhat přibližně čtyři až šest měsíců. Pro maximální výsledek je potřeba ošetření opakovat alespoň 3x s odstupem cca 1 měsíc.

Důležité je, aby kůže byla před mikrojehličkováním zdravá, bez známek akutního zánětu. V době ošetření by neměla probíhat žádná viróza nebo bakteriální infekce. Dalšími kontraindikacemi jsou onkologické onemocnění, porucha srážlivosti krve, onemocnění srdce, cukrovka, autoimunitní onemocnění, těhotenství, akné v aktivní fázi.

Microneedling Praha

KONTAKT

Studio TREND

Lovosická 628/38190 00 Praha 9

+420 739 333 789

mojekosmeticka@seznam.cz

bottom of page